pátek 9. prosince 2016

Pařba o Vánocích

V období vánočních večírků, celoročních bonusů a nakupování dárků zabolí, když do firmy přijede ředitelka a prohlásí, že když se do dvou dnů nestane zázrak, celá pobočka se zavírá. Bratr ředitelky, který danou selhávající pobočku řídí, má v rukávu poslední trumf - uzavřít velký obchod. Jenže klient vypadá nakloněn konkurenci. Pokud ale končíme, můžeme riskovat vše. Třeba i uspořádat vánoční party a tam klienta pozvat, abychom mu dokázali, že jsme prostě ti nejlepší.

Pařba o Vánocích je typická americká party komedie, která tu už byla stokrát a žádné extrémní inovace nepřináší. Celý děj filmu stojí v podstatě na záchraně pobočky a poté také na unesení jejího šéfa prostitutkami, ale to už jsou asi spoilery. Jakoukoli hlubší myšlenku byste každopádně ve filmu hledali marně.

Na druhou stranu jestli vše, co od filmu čekáte, je situační humor, hloupé hlášky a mejdan, co se vymkl kontrole, v podstatě ani nemůžete být zklamaní. A i dle ukázek od filmu asi čekat víc nelze. Poměrně kvalitní herecké obsazení v čele s Jennifer Aniston je asi hlavním lákadlem celého snímku, a upřímně, je to asi to jediné, kvůli čemu se vyplatí na film jít. 

Pařba o Vánocích je prvoplánovou oddychovkou, co nepřekvapí diváka vůbec ničím - a že absurditami nešetří. Vzhledem k očekávání, která ve mně film vyvolal, si však stěžovat nelze. Není to ani první, ani poslední béčková srandička o velkém mejdanu, která párkrát rozesměje, jinak však v divákovi žádné extra vzpomínky či pocity nezanechá. To je ale možná právě to, co ve vánočním stresu a shonu někteří vyhledávají.

Žádné komentáře:

Okomentovat