úterý 13. prosince 2016

Rogue One: Star Wars Story

Jyn Erso je dcerou hlavního vědce klíčového pro vybudování Hvězdy smrti. Ona sama se s otcem viděla naposledy ještě jako malá, a tak zpráva o tom, že ve skutečnosti celou dobu pouze předstíral oddanost Impériu a na Hvězdě smrti pracoval jen proto, aby v ní mohl vytvořit chybu, protože věděl, že v opačném případě by byla vybudována bez něj a potenciálně nezničitelná, je přirozeně pro Jyn šokem a současně začátkem dlouhé a nebezpečné cesty, která má ovlivnit budoucnost celé galaxie.

Nejspíš nejočekávanější film letošního roku a já si nejsem moc jistá, co k němu říct. Určitě ne bez spoilerů, a to bych vám neudělala. Rogue One je přesně to, co čekáte, přináší přesně to, co slibuje, a zejména pro zaryté Star Wars fanoušky to je dokonalý dárek k Vánocům. Rebelka Jyn spolu s Cassianem a posádkou sestávající z robota K2 a pár dalších unikátních charakterů tvoří úctyhodně propracovaný tým, kde každá postava má svou roli a baví diváka svým vlastním specifickým způsobem.

Všechno je takové plnohodnotně starwarsové - příběh, hudba, postavy, kamera, dokonce i propagace k filmu nijak nevybočuje ze zajetých kolejí. A totéž se týče i kvality filmu. Děsivá síla Hvězdy smrti, napjatá epická atmosféra spojená s každou minutou přítomnosti Darth Vadera, povstalci obětující se pro vyšší cíl v hlavní roli s Jyn, která se 90 % času tváří, jako když zažila hodně, hodně se jí toho honí hlavou, ale odmítá svoje názory s kýmkoli sdílet, protože málokomu důvěřuje.

Rogue One: Star Wars Story musíte vidět. Ačkoli možná nebudete jediní, kdo tak učiní, a vystojíte si možná nějakou tu frontu, a možná někdo o řadu za vámi bude film hlasitě komentovat, někdo vedle vás bude hlasitě chroupat popkorn a někdo před vámi bude svítit mobilem, i přesto se vyplatí na tento film do kina jít. Protože tohle si prostě nemůžete nechat ujít. Věřte mi.

Žádné komentáře:

Okomentovat