sobota 14. ledna 2017

Pod rouškou noci

Milovníci gangsterek z období prohibice, kdy o distribuční sítě alkoholu bojovaly jednotlivé mafiánské party, se jistě radují. Do kin přichází další snímek o mužích v nažehlených oblecích, s postojem vítězů a smrtí v patách, tentokrát v hlavní roli s Benem Affleckem. A ačkoliv mě hlodá od začátku otázka, jestli celý film nevznikl náhodou jen proto, že Ben Affleck chtěl ukázat světu, jak mu sluší klobouk, zklamu vás a necháme pro teď tuto diskuzi stranou.

V poslední době na téma této doby vznikla jak spousta filmů, tak knih, tak nesmím opomenout ani na skvělý seriál Boardwalk Empire. Co přináší Ben Affleck se svým Live by night nového? Upřímně, kromě sebe samého v klobouku asi nic extra. Když si zde však pohrajeme s myšlenkou, že se s ostatními vynikajícími díly srovnávat nehodlá, jedná se o poměrně kvalitní velice dobře koukatelnou gangsterku, a to zejména ve druhé polovině.

Začíná trochu seriálově, na to, že se jedná o dvouhodinový film, rozjíždí skoro až příliš zajímavých příběhů a zajímavých postav, které by nás jako diváky zajímaly možná více do hloubky. Na druhou stranu kromě pár výraznějších momentů film není moc dobře zapamatovatelný. Ne že by nudil, vyjma prvních 5-10 minut jsem se bavila celou dobu, ale nyní, o necelé 4 dny později, z toho nic moc nevím.

Pokud hloubáte o tom, co s volným časem (třeba takhle o víkendu), myslím, že neprohloupíte, když na Live by night půjdete. A jestli film někdo zhlédnete a přijdete na to, proč se jmenuje, jak se jmenuje (většina děje totiž nemá s nocí absolutně nic společného), budu moc ráda, když se o to se mnou podělíte. Sečteno podtrženo, není to film, bez nějž nemůžete žít, ale celkem fajnově strávené dvě hodiny. Pokud nemáte problémy s velkým množstvím mrtvol, samozřejmě.

Žádné komentáře:

Okomentovat